plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

"Z Angielskim Dookoła Świata"

muzeum.min     W bieżącym roku szkolnym zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem Z Angielskim Dookoła Świata. Konkurs miał charakter międzyszkolny.

Czytaj więcej...

Dzień języków obcych

spot.min   W środę 14.06.17 r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z krajów takich jak Gruzja, Turcja i Hiszpania.

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa

krak.min   14 czerwca 2017 roku część uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Jest to piękne stare miasto położone nad Wisłą.

Czytaj więcej...

18 edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o UE

unia.min   Dnia 5 czerwca 2017 roku  odbył się kolejny, już XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy O Unii Europejskiej. Zgłosiły sie szkoły z Katowic, Sosnowca, Chorzowa. Czteroosobowe zespoły zmagały sie w konkurencjach zwiazanych z tegorocznym tematem konkursu " Smaki Europy - smacznie i zdrowo".

 

Czytaj więcej...

20 lat minęło ....

 rower.min

  7 czerwca 2017 roku, odbyła się XX  edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym. Rocznica ta, skłoniła mnie do kilku refleksji.

 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w klasie I gimnazjum

dd.min   W całym województwie śląskim nie brakowało imprez związanych z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Klasa I gimnazjum uczestniczyła w zorganizowanym święcie na katowickim Rynku.

 

 

Czytaj więcej...

Komunia Święta w klasie III

kom.min  Dnia 27.05.2017 r. o godz. 11.00 sześcioro uczniów z naszej szkoły po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św. poprzez przyjęcie I Komunii św. Uroczystość odbyła się w kaplicy przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Dzięki serdeczności i zaangażowaniu Sióstr Boromeuszek z Szopienic  Msza św. była bardzo uroczysta, a uczniowie na długo zapamiętają ten szczególny dla Nich dzień.

 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka na sportowo 2017

sport.min   Dzień Dziecka na sportowo przebiegał w atmosferze prawdzwej sportowej rywalizacji. Do zmagań sportowych w konkurencjach zwinnościowo-zręcznościowych stanęli uczniowie wszytkich klas Szkoly podstawowej i Gimnazjum.  Uczniowe dzielnie zmagali sie z trudnymi zadaniami ruchowymi pokonujac swoje słabosci, czym udowodnili ze stać ich na wiecej.  

Czytaj więcej...

Wspomnienie

Zielona17   Zielona Szkoła już jest tylko wspomnieniem i znów jesteśmy w szkole. Ale nic nie zabierze nam naszych emocji, wspomnień, wspaniałych wrażeń i przeżyć. Do Sianożęt wracamy jak do domu. Już od kilku lat jesteśmy przyjmowani tam jak rodzina. I za każdym razem odkrywamy to miejsce od nowa.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności