plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Śniadanie Daje Moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Najważniejsze cele programu

  1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

  2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

W związku z przyłączeniem się do programu otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w 6  edycji programu Śniadanie Daje Moc, a także listy dziękczynne z podziękowaniami od organizatorów.

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Śniadanie Daje Moc