plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

20 lat minęło ....

Rozpoczęliśmy nasze przedsięwzięcie w XX wieku. Były to trochę inne czasy, ale wspólna zabawa była identyczna. Mieliśmy różnych ważnych gości z władz kuratoryjnych, miejskich i Policji. Prezentowane były umiejętności policjantów, psów policyjnych, strażaków, ratowników medycznych oraz pokazy jazdy i skoków na rowerze. Jedna rzecz tylko się nie zmieniła – zawsze I nagrodą był Rower. Piętnastokrotnie wygrywaliśmy i nasz uczeń pojechał na nowym rowerze do domu

 Drugą rzeczą, która się nie zmieniła, jest stała współpraca z Komendą Miejską Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego w Katowicach. Przygotowane przez Policjantów, testy wiedzowe z roku na rok dostosowane do uczniów, stawały się coraz trudniejsze. Uczniowie i tak „dawali radę”. Trasa przejazdu sprawnościowego była różnorodna, zawsze z jakąś niespodzianką. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnością techniki jazdy, znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego ale również i sprytem. Uczniowie jeździli w upale, chłodzie, wietrze a nawet raz w strugach deszczu. Zawsze towarzyszył nam śmiech i zabawa.

Trzecią rzeczą niezmienną są organizatorzy konkursu : A. Chrzan, D. Kiek, E. Małkowska i I. Wielesiewicz  i dzięki olbrzymiemu wsparciu i pomocy poprzedniego Dyrektora, mgr G. Błaszkiewicz – Chmielewskiej i obecnego mgr M. Gondek, zawsze kończymy konkurs z uśmiechem i zadowoleniem.

Rysunki. Maluchy też rysują inaczej niż dawniej, Teraz rysunki są kolorowe, cała kartka jest wypełniona. Rysowane są z rozmachem rowery, elementy ich budowy i wyposażenia, kaski a nawet  wyobrażenia o „wymarzonym rowerze”. Rysunkowe place zabaw pełne są różnych kolorowych przyrządów do ćwiczeń i zabawy, z zastrzeżeniem na temat bezpiecznej zabawy. Tyle wspomnień.

XX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym odbyła się tak jak zawsze sprawnie w miłej atmosferze. W tym roku po raz pierwszy nasz konkurs poprowadził starszy sierżant Damian Musioł i wzorem poprzedników, wywiązał się z tego zadania „śpiewająco”. Po raz pierwszy odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele OSW z Dąbrowy Górniczej. Byli również reprezentanci szkół z Sosnowca, Mysłowic i Katowic. Po rywalizacji umysłowej i sprawnościowej okazało się, że:  I nagroda (rower) trafiła do Mariusza Ostrowskiego  -   ZSS nr 2 Sosnowiec; drugie miejsce zdobył Jan Pleciak z OSW w Dąbrowie Górniczej; nagrodę trzecią wywalczył Dawid Sokołowski z    ZSS Mysłowice.

Nasz uczeń Santino Szczerba wyrysował I miejsce; Klaudia Polak z ZSS Mysłowice nagrodę drugą; Zofia Pusiarska z ZSS nr 2 Sosnowiec - nagrodę trzecią. Gratulujemy. Uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólną zabawę i miłą atmosferę.

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności 20 lat minęło ....