plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Złota Synapsa 2017

IV edycja „Złotej Synapsy” już za nami. Dnia 8 czerwca 2017r. w konkursie dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem udział wzięło 11 uczniów ze szkół naszego województwa.

Czytaj więcej...

Zajęcia w pizzerii

Rodzinne zmagania

Nagroda dla Kamila

praca.min       Uczeń klasy I gimnazjum Kamil Łopatowski zdobył nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kocham Polskę”. Tematyka prac miała być związana z polskimi tradycjami, historią, pięknem krajobrazu, życiem codziennym lub innymi „motywami polskimi”. Zastosowana mieszana technika plastyczna w pracy Kamila pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu pani Joanny Lach, umożliwiła wykonanie „dzieła” na miarę możliwości ucznia. Uroczysty finał konkursu odbędzie się 23 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach. Nagrodzone przez Jury prace będą ilustracjami w „Kalendarzu Polskim”. Laureaci otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz kalendarz z wydrukowanymi pracami. Gratulacje!

Spacer po parku

park.min   16 maja grupa uczniów klas gimnazjalnych oraz zaprzyjaźniona klasa SPP wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę do WPKiW w Chorzowie. Dla uczniów z autyzmem i ich opiekunów bezpieczny przejazd tramwajem z centrum Katowic do sąsiedniego Chorzowa, to wyzwanie.

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyczny "Pod Kluczem"

podkluczem  28 kwietnia 2017r. w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury odbył się VIII Festiwal Muzyczny „Pod kluczem”. Celem imprezy jest promowanie osób niepełnosprawnych na scenie, rozwijanie umiejętności autoprezentacji i odkrywanie talentów muzycznych.

Czytaj więcej...

Działo się

min.zbior   W skrócie o wydarzeniach  od początku roku szkolnego 2016/2017 w klasach I i II gimnazjum dla uczniów z autyzmem:

Czytaj więcej...

Wystawa Sztuki Naiwnej

naiwna.min   Wystawa SZTUKI NAIWNEJ Pawła Wróbla w Muzeum Śląskim w Katowicach była ucztą dla oczu. Autor przedstawił architekturę Śląska wykorzystując bogactwo barw. Jego twórczość jest piękna i radosna. W części warsztatowej lekcji muzealnej uczestnicy malowali akwarelami przygotowane kontury jednego z obrazów malarza. Uczniowie tworzyli własny obraz twórczości Pawła Wróbla.

 

 

Czytaj więcej...

Różni i równi 2017

rozni.min     Kolejna impreza integracyjna w Pałacu Młodzieży w Katowicach pod hasłem „Różni i równi” była okazją do uwrażliwiania uczniów na muzykę i taniec.

  Grupa osób niepełnosprawnych w profesjonalny sposób interpretowała znane piosenki. Inna grupa młodzieży tańczyła tańce ludowe w pięknych śląskich strojach. Na koniec wszyscy mogli w przystępny sposób uczyć się śpiewać i tańczyć.

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Autyzm Ostatnie wydarzenia